توری سنگبری

انواع مختلف توری در کارخانجات سنگبری مورد استفاده قرار می‌گیرند که پرمصرف‌ترین آن‌ها توری مش فایبرگلاس پشت سنگ می‌باشد. از این مش جهت مقاوم‌سازی سنگ‌های بریده‌شده همراه اپوکسی استفاده می‌شود. این توری ها با توجه به نوع سنگ و میزان ترک‌های سنگ انتخاب می‌شود.

انواع توری سنگبری

توری سنگ بری براساس مش، وزن و اندازه متناسب با سنگ در کارخانجات به پشت سنگ نصب میشوند. در ادامه با انواع توری سنگبری آشنا میشوید.

توری فایبرگلاس پشت سنگ با چشمه ۳ میلی‌متر در ۳ میلی‌متر:

این توری که پرمصرف‌ترین خانواده مش در فرآوری سنگ‌های ساختمانی می‌باشد در عرض‌های ۴۰سانتیمتر و ۶۰و سانتیمتر و۸۰ یک‌متری جهت فرآوری سنگ تایل می‌باشد و عرض‌های ۱۲۰ سانتی‌متر،۱۳۰، ۱۴۰، ۱۵۰ ۱۶۰، ۱۷۰، ۱۸۰،۱۹۰ سانتی‌متر و ۲ متر نیز جهت فرآوری سنگ‌های اسلب می‌باشد.

توری فایبرگلاس سنگ بری با چشمه ۴ میلی‌متر در ۴ میلی‌متر :

این مش نیز از توری‌های فایبرگلاس پرمصرف در صنعت سنگ می‌باشد که عموماً در کارخانجات فرآوری مرمریت که از رزین‌های پلی استر استفاده می‌کنند مورد استفاده قرار می‌گیرد. عرض های ۱۲۰ سانتی‌متر، ۱۳۰ ۱۴۰، ۱۵۰، ۱۶۰، ۱۷۰، ۱۸۰، ۱۹۰ سانتی‌متر و ۲ متری این مش قابل سفارش بوده و از نظر مقاومت و استحکام نسبت به توری ۶۵ گرم مزیت دارند.

توری فایبرگلاس ۷۵ گرمی دابل با چشمه ۷ میلی‌متر در ۹ میلی‌متر:

شاید بتوان این توری را محکم‌ترین و مناسب‌ترین توری جهت فرآوری سنگ‌های حساس و خرد دانست. انواع سنگ‌های چینی و مرمر را می‌توان با این توری فراوری نمود. ساختار دوبل رشته‌های تار آن علت استحکام بالای آن می‌باشد. عرض های این توری نیز از ۱۲۰ سانتی‌متر تا دومتری می‌باشد.

توری فایبرگلاس ۶۰ گرم ۲ در ۱ :

اگر سنگ‌های شما از سلامت قابل‌ قبولی برخوردار هستند. پیشنهاد میشود از توری ۶۰ گرمی  ۲ * ۱ استفاده شود. این‌ توری علاوه‌بر مصرف رزین اپوکسی پشت سنگ بسیار کم استحکام به نسبت مناسبی دارد که علت آن نازک بودن این توری می‌باشد. این توری مزایا و کاربردهای دیگری هم دارد که میتوانید در مطلب توری های فایبر گلاس مطالعه کنید.

توری آتل کردن سنگ کوپ:

جهت برش سنگ‌های کوپ که قرار است با اره برش داده شود بهتر است که آن را بغچه کنید برای این منظور از توری آتل کردن یا همان‌ طوری بغچه کردن استفاده می‌شود. نام تجاری این توری الیاف حصیری بوده و در گرماژهای ۲۰۰ گرمی، ۳۰۰ گرمی، ۴۰۰ گرمی، ۶۰۰ گرمی، ۸۰۰ گرمی و ۱۰۰۰ گرمی تولید می‌شود که برای پیچیدن و بغچه کردن سنگ کوپ ۲ نوع ۴۰۰ گرم و ۶۰۰ گرم بیشترین کاربرد را دارد.

توری وکیوم سنگ کوپ:

یکی دیگر از موارد استفاده توری مش فایبرگلاس در تزریق اپوکسی به داخل ترک‌های داخل سنگ کوپ می‌باشد. در این روش از توری فایبرگلاس با چشمه ۵ میلی‌متر در ۵ میلی‌متر استفاده می‌شود وزن این‌ توری ۱۶۰ گرم بر مترمربع می‌باشند. با استفاده از آن یک فضای ارتجاعی مابین سنگ و کاور وکیوم ایجاد می‌کنند تا در زمان ایجاد خلا رزین اپوکسی از ما بین آن عبور کرده و به داخل ترک‌های سنگ نفوذ کند.

۴.۱ امتیاز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *